BAÇTE | Birey Aile Çocuk Terapileri Enstitüsü
DR. ÖĞR. ÜYESİ DENİZ ERGÜN

                                                                                               Doç.Dr  DENİZ ERGÜN

Deniz Ergün 1978 yılında Almanya’da doğdu. İzmir Özel Fatih Koleji’nde ilk, orta ve lise eğitimini tamamladı (1984-1995). 2001 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisansını bitirdi. 2006 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Yüksek Lisans programını tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı. ‘Çocuk İstismarı ve Depresyon İlişkisi’, ‘Zorunlu İç Göç Yaşayan ve Yaşamayan Kıbrıslı Türklerde Psikolojik Tepkilerin Karşılaştırılması’ ve ‘Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Ortaöğretim 6., 7. ve 8. Sınıf Öğrencilerinde Akran Zorbalığı Yaygınlığı ve Risk Faktörlerinin Belirlenmesi’ tez konularıdır.

      Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Kıbrıs Genç Tv kanalında yaklaşık 8 yıldır devam eden Gündem Psikoloji programının yapımcılığını yürütmektedir.
Kıbrıs Psikoterapistler Derneği Baskanıdır. Bunun yanı sıra pozitif psikoterapist ve aile terapist, psikodrama yardımcı terapisti ve EMDR uygulama yetkisine sahiptir.

Randevu Talep Formu